• KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin bize kattığı güçle hem ülkemizde hem de dünya pazarında isim yapmaya hazırlanıyor ve sektörde ki sayılı üreticiler arasına girmeyi hedefliyoruz. Ortaklık sonrası üretim kapasitemizde ciddi bir artış sağladık. Bu sayede müşterilerimizin taleplerine daha hızlı cevap verebiliyoruz.

  Kayhan Kayan
  EMD Medikal Genel Müdürü

 • KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile ortaklığımız 2007 yılında başladı. KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin kuruluş amacına ve tanımlanan vizyonuna uygun çalıştığını belirtmek isterim. Ortaklık bizim için sermaye ve kurumsal yapımızın güçlenmesi ve finans kaynaklarına ulaşmamız bakımından faydalı olmuştur. Şirketimizin bu süreçte kaydettiği hızlı büyüme bu ortaklığın ne kadar doğru bir ortaklık olduğunun en iyi kanıtıdır.

  Hüsamettin Sönmez
  İntermak Makine Genel Müdürü

 • KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile ortaklığımızın bize kattığı faydayı finansal ve ticari piyasalarda bize gösterilen itibardan çok rahat anlayabiliyoruz. Bu da bize kurumsallaşma ve sağlıklı büyüme konusunda güven veriyor.

  Adnan Uçak
  Uçak Plastik Genel Müdürü

KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Girişimciler, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, iş fikirlerini hayata geçirebilmek için gerekli olan finansman kaynaklarına ulaşmakta büyük zorluklar çekmektedirler. Deneyimi, yeterli sermayesi veya teminatı olmayan girişimcilerin, işin başında gerekli olan çekirdek ve başlangıç sermayesini veya işlerini büyütmek için gerekli olan ilave sermayeyi banka kaynaklarını kullanarak geleneksel yollardan sağlamaları pek mümkün olamamaktadır.  

Şu anda bu boşluk genellikle girişimcilerin ya kendileri, arkadaş ve aile çevresinden sağladıkları kaynaklarla ya da küçük bir kısmı ise devlet kaynaklı desteklerle doldurulmaya çalışılmaktadır. Halbuki bu kaynak gelişmiş batı ülkelerinde, yenilikçi iş fikrini daha fikir aşamasından itibaren destekleyerek yenilikçiliğin girişimciliğe dönüşmesinde önemli rol oynayan, iş melekleri adı verilen bir sınıf veya daha profesyonel ve kurumsal yapı olan girişim sermayesi fonları tarafından sağlanmaktadır. 

Ayrıca, girişim sermayesi fonları ve iş melekleri yatırım yaptıkları şirketlere finansman sağlamanın yanı sıra, gerekli olan yönetsel ve stratejik desteği de sağlayarak şirketlerin daha hızlı büyümelerine de büyük katkı yapmaktadırlar.  

Ülkemizde bu boşluğu gören şirketimiz girişimciliğin başından itibaren desteklenmesi için kendisine;


 • Yüksek büyüme potansiyeline sahip yeni pazarlar, yeni teknoloji veya ürün, yeni bir üretim şekli veya hizmet biçimi tasarlayan vizyon sahibi girişimcilerin yenilikçi projelerine yatırım yapmayı,
 • Ürün/hizmet açısından rakiplerine göre avantajlı pozisyonda olmalarına rağmen, kapasite ve finansman darlığı çeken KOBİ'lere finansman ve yönetsel destek sağlamayı,
 • Girişim sermayesi ve iş melekleri modellerinin ülkemizde de gelişmesi ve farkındalıklarının artırılması için gerekli altyapıyı oluşturmayı misyon olarak edinmiştir.

Başvuru Formu

Başvuru formunuz şirketimize ulaştıktan sonra, başvurunuzun değerlendirilmesi 3 aşamada gerçekleştirilmektedir. Bu süreçlerin tamamlanması, girişimcini işbirliğine ve istenilen belgeleri eksiksiz olarak tamamlama ve temin hızına bağlı olarak değişmektedir. Projenizi göndermek için aşağıdaki başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup gönderiniz.

Copyright © 2013 KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.